Bio kompostovateľná taška 420x480mm 6kg 50ks/blok

Kód: 947
Novinka
2 hodnotenia
Značka: Zawmark Plus
€4,34 €5,21 vrátane DPH
Skladom (121 blok)
Môžeme doručiť do:
26.5.2022

Ponúkame 100% biologicky rozložiteľné a 100% kompostovateľné produkty , ktoré sú vyrobené z prírodných surovín v súlade s normou EN 13432. Sú vyrobené zo  zemiakového škrobu, vďaka čomu sú pevné a odolné vrecia. Rozkladajú sa 100%, čím sú šetrné k životnému prostrediu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rozmer: 420x480 (šírka x výška)

Balenie: 50ks v bloku

Nosnosť: 6kg na tašku

Produkty boli vyrobené v súlade s certifikátmi kompostovateľnosti OK Compost vydanými TÜV Austria, popredným poskytovateľom testovacích, inšpekčných a certifikačných služieb. Produkty, ktoré predávame, neobsahujú plasty a sú vyrobené zo 100% T Ü V certifikovanej suroviny na báze PLA s obsahom prírodných polymérov, ktorá je kompostovateľná a biologicky rozložiteľná.

znaky

Doba rozkladu:

V podmienkach kompostovania (v prítomnosti kyslíka a špecializovaných mikroorganizmov) sa rozložia asi za 3-6 mesiacov.

Úložný priestor:

Obaly by sa mali skladovať vo vhodných podmienkach, t.j. v suchej miestnosti bez priameho slnečného žiarenia, bez straty svojich vlastností po dobu minimálne 12 mesiacov.
Proces rozkladu začína až za podmienok, ktoré prevládajú v priemyselných kompostárňach (T Ü V Industrial) alebo v domácich kompostárňach (T Ü V Home).

Musíš vedieť:

V Európskej únii sa riadi normou EN 13432: 2002 *, harmonizovanou so smernicou 94/62 / EC3.

Podľa nej množstvo podrobných testov určuje, či testovaný produkt:

  • neobsahuje ťažké kovy a iné nebezpečné prvky
    za kontrolovaných podmienok sa rozkladá za menej ako 6 mesiacov a premena obsahu uhlíka na oxid uhoľnatý alebo oxid uhoľnatý a na biomasu nastáva minimálne z 90 % a tvorí jemný kompost bez toxických látok a rastlinám šetrný kompost
    atramenty a pigmenty používané na tlač alebo farbenie neobsahujú polyméry odolné proti rozkladu ani pigmenty na báze ťažkých kovov.
  • Biologicky rozložiteľné obaly sú vyrobené z organických surovín získaných z obnoviteľných zdrojov. Výhodou takéhoto balenia je, že ho môžu konzumovať mikroorganizmy. Pri rozklade nevznikajú odpady, t.j. neuvoľňujú do ovzdušia škodlivé látky, t.j. chemické prvky a plyny. Výsledkom bude nižšia uhlíková stopa. Dajú sa aj recyklovať.

 

Čo znamená kompostovateľný bio produkt?


Kompostovateľné, t.j. biologicky rozložiteľné za kontrolovaných podmienok v prítomnosti kyslíka. Pri umiestnení do vhodného prostredia alebo kompostárne sa produkt rozkladá z plastov na CO2 a ostatné zložky na biomasu a pôdu. „Vhodné prostredie“ v tomto prípade znamená teplotu okolia medzi 50-70 °C, primeranú vlhkosť, tlak a vhodný počet a druh mikroorganizmov.

V domácom kompostéri:

uzavretá jednotka, v ktorej sa vyskytujú vyššie uvedené podmienky - najčastejšie s použitím zvyškov potravín, rastlinného odpadu a červov.

V priemyselnej kompostárni:

inštitúcia, najčastejšie riadená obcami alebo VÚC, ktorá vo veľkom zbiera a spracováva kompostovateľné materiály. Kompostárne vytvárajú podmienky s vyššou teplotou a tlakom ako v prípade domácich kompostérov. Konečným produktom je pôda alebo biomasa, ktorá dodáva pôde organické, prírodné a netoxické zložky.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie