Bio kompostovateľná taška 450x550mm 10kg 50ks/blok

Kód: 948
3 hodnotenia
Značka: Zawmark Plus
€6,02 / blok €7,22 vrátane DPH €0,12 / 1 ks
Skladom (73 blok)
Môžeme doručiť do:
25.4.2024
Možnosti doručenia

Ponúkame 100% biologicky rozložiteľné a 100% kompostovateľné produkty , ktoré sú vyrobené z prírodných surovín v súlade s normou EN 13432. Sú vyrobené zo  zemiakového škrobu, vďaka čomu sú pevné a odolné vrecia. Rozkladajú sa 100%, čím sú šetrné k životnému prostrediu.

Detailné informácie

Doprava
Doprava zadarmo
pri objednávke od 100 € bez DPH / neplatí pre dopravu XXL
Doručenie
Doručenie do 24 hodín
pri objednávke do 11:50
Množstvo
Tovar skladom
tovar reálne na sklade

Podrobný popis

Rozmer: 450x550 (šírka x výška)

Balenie: 50ks v bloku

Nosnosť: 10kg na tašku

Produkty boli vyrobené v súlade s certifikátmi kompostovateľnosti OK Compost vydanými TÜV Austria, popredným poskytovateľom testovacích, inšpekčných a certifikačných služieb. Produkty, ktoré predávame, neobsahujú plasty a sú vyrobené zo 100% T Ü V certifikovanej suroviny na báze PLA s obsahom prírodných polymérov, ktorá je kompostovateľná a biologicky rozložiteľná.

znaky

Doba rozkladu:

V podmienkach kompostovania (v prítomnosti kyslíka a špecializovaných mikroorganizmov) sa rozložia asi za 3-6 mesiacov.

Úložný priestor:

Obaly by sa mali skladovať vo vhodných podmienkach, t.j. v suchej miestnosti bez priameho slnečného žiarenia, bez straty svojich vlastností po dobu minimálne 12 mesiacov.
Proces rozkladu začína až za podmienok, ktoré prevládajú v priemyselných kompostárňach (T Ü V Industrial) alebo v domácich kompostárňach (T Ü V Home).

Musíš vedieť:

V Európskej únii sa riadi normou EN 13432: 2002 *, harmonizovanou so smernicou 94/62 / EC3.

Podľa nej množstvo podrobných testov určuje, či testovaný produkt:

  • neobsahuje ťažké kovy a iné nebezpečné prvky
    za kontrolovaných podmienok sa rozkladá za menej ako 6 mesiacov a premena obsahu uhlíka na oxid uhoľnatý alebo oxid uhoľnatý a na biomasu nastáva minimálne z 90 % a tvorí jemný kompost bez toxických látok a rastlinám šetrný kompost
    atramenty a pigmenty používané na tlač alebo farbenie neobsahujú polyméry odolné proti rozkladu ani pigmenty na báze ťažkých kovov.
  • Biologicky rozložiteľné obaly sú vyrobené z organických surovín získaných z obnoviteľných zdrojov. Výhodou takéhoto balenia je, že ho môžu konzumovať mikroorganizmy. Pri rozklade nevznikajú odpady, t.j. neuvoľňujú do ovzdušia škodlivé látky, t.j. chemické prvky a plyny. Výsledkom bude nižšia uhlíková stopa. Dajú sa aj recyklovať.

 

Čo znamená kompostovateľný bio produkt?


Kompostovateľné, t.j. biologicky rozložiteľné za kontrolovaných podmienok v prítomnosti kyslíka. Pri umiestnení do vhodného prostredia alebo kompostárne sa produkt rozkladá z plastov na CO2 a ostatné zložky na biomasu a pôdu. „Vhodné prostredie“ v tomto prípade znamená teplotu okolia medzi 50-70 °C, primeranú vlhkosť, tlak a vhodný počet a druh mikroorganizmov.

V domácom kompostéri:

uzavretá jednotka, v ktorej sa vyskytujú vyššie uvedené podmienky - najčastejšie s použitím zvyškov potravín, rastlinného odpadu a červov.

V priemyselnej kompostárni:

inštitúcia, najčastejšie riadená obcami alebo VÚC, ktorá vo veľkom zbiera a spracováva kompostovateľné materiály. Kompostárne vytvárajú podmienky s vyššou teplotou a tlakom ako v prípade domácich kompostérov. Konečným produktom je pôda alebo biomasa, ktorá dodáva pôde organické, prírodné a netoxické zložky.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Tašky
Hmotnosť: 0.47 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: